Перш за все ви маєте визначитись, для чого вам потрібен лептоп. Справа в тому, що його можливості не корелюють з настільним комп’ютером при однаковій вартості. Якщо для вас важлива продуктивність, варто тричі подумати. В тому випадку, коли на перший план виходить мобільність – тут альтернативи ноутбуку дійсно немає. Але на що звернути увагу, якщо ви не фахівець в цьому питанні?
Сподіваємось, ви отримаєте відповіді на поставлені питання, прочитавши цей матеріал.
ЦінаЯкщо ви думаєте, що девайс вартістю 5000$ дозволить вам набагато продуктивніше працювати, виконуючи повсякденні задачі (пошта, серфінг, месенджери, перегляд медіаконтенту, робота з документами), то це хибна думка. Ноутбук за 300$ впорається з цим так само вправно. Потрібно розуміти, що ціна залежить не тільки від потужності процесора та відеокарти, тут всі чинники важливі: дизайн, матеріали, дисплей, порти та роз’єми. Навіть яке програмне забезпечення встановлене.
Якщо ви будете працювати над завданнями, що потребують високої продуктивності та мобільності, то в цьому випадку купити ноутбук з потужними характеристиками дійсно потрібно. Такий варіант підійде для ігор, відеомонтажу, 3D моделювання, роботи зі стримінговими сервісами.
Діагональ екрана, розміриНа сьогодні стандартом вважається матриця діагоналлю 14-15.6 дюймів. Такий екран оптимальний як з точки зору роботи, так і комфортності транспортування. Відхилення в ту чи іншу сторону будуть призводити до відповідних перекосів.
Тим, кому важлива портативність, слід звернути увагу на моделі з діагоналлю 10-13.3 дюймів. Вони не можуть похвалитися потужністю, але за рахунок меншого дисплею автономність вище, саме цей форм-фактор мають на увазі, коли вживають термін «робота на колінах».
Моделі з діагоналлю від 17” важко носити з собою, вони можуть розглядатись як заміна стаціонарному ПК. Як правило, це або ігрові портативні комп’ютери, або мультимедійні центри. Зазвичай для них потрібна хороша акустика та зовнішня клавіатура.
Що стосується розмірів, то вони залежать від діагоналі матриці та товщини. Ультратонкі ноутбуки коштують дорожче, бо в них використовуються недешеві компоненти більш компактних розмірів.
ПродуктивністьМізки ноутбука – це процесор. Для повсякденних завдань вистачить Intel Core-i3, для потужних – Core-i5/i7. Навряд чи варто переплачувати за 4-ядерний Core-i7 для роботи з офісними документами, але якщо ви думаєте про перспективу, то чому б ні?
Що стосується оперативної пам'яті, то нинішній золотий стандарт - 8 ГБ. Пам’ятайте: чим більше оперативки, тим краще.
Вибір відеоадаптера теж важливий. Якщо він інтегрований, не слід очікувати від нього високої продуктивності, але й витрати електроенергії у нього невисокі. Дискретний відеоакселератор більш потужний, для роботи з графікою вибирайте саме такі моделі. Але він займає більше місця в корпусі та зменшує час автономної роботи девайса.
НакопичувачНа сьогодні використовуються як HDD, так і твердотільні накопичувачі (SSD). Перші характеризуються більш доступною ціною при великому об’ємі, але швидкість роботи у них не висока. До того ж вони – одне з основних джерел шуму ноутбука.
SSD поки що недешеві (в декілька разів дорожче HDD аналогічного об’єму), але їх вартість поступово знижується. По всім іншим показникам вони краще жорстких дисків.
Майте на увазі, що при середній інтенсивності користування ноутбук прослужить приблизно 4 роки, а його можливості апгрейду чи ремонту обмежені.
Коментарі
коментарів немає