Усіх чиновників, які заступають на високі посади повинен ретельно оглядати лікар. Чи міцне у них здоров'я. Особливо ДФСників. Всі ми пам’ятаємо, яка біда сталася з Головою ДФС України Романом Насіровим, коли його звинуватили у розтраті державних коштів. Бідолаха мало не вмер прямісінько у стінах феміди. Зрештою дуже часто високопоасадовці балансують поміж раєм і землею. Особливо стає зле, коли їм одягають кайданки, або ж хочуть звільнити, усунути від годівниці. Саме така біда сталася з начальником волинської митниці. 

Читайте також: Очільника Волинської митниці звільнили з посади

Закон як дишло, куди повернеш туди й вийшло. Вчора з'явилася інформація про те, що звільнили начальника Волинської митниці. А вже сьогодні журналісти з’ясували, що насправді начальника волинської митниці звільнили за останніх півроку вже вдруге, попри це двічі звільнений посадовець якимось дивом таки продовжує очолювати митницю. Більше того, у нас тепер два начальники митниці Євген Шелігацький, який має статус виконуючого обов’язки і Віктор Кривіцький, якого кілька місяців тому зі скандалом та мітингами звільняли у Києві. І тепер не зрозуміло кого тут на Волині мають звільняти. Ніби Шельгацького, бо ж він керує митницею.

І ніби Кривіцького, бо ж він досі виявляється очолює Волинську митницю.

А якже ж звільнення, про яке писали усі видання та розповідали українські телеканали. Розібратися у цьому казусі пересічному громадянину не так вже й просто. Рік тому Кривіцького підвищили до заступника голови ДФС України. Кілька місяців тому з цієї посади його зі скандалом звільнили – злі язики подейкують, що він кришував корупційні схеми. Але виявляється, пішовши у заступники голови ДФС, Кривіцький одночасно лишився очолювати Волинську митницю. Уявляєте, так можна. І звільнили його лише з однієї посади, а з іншої – ні.

І зараз звільнити Кривіцького з посади голови Волинської митниці згідно законодавства не можна, бо він пішов на лікарняне одразу після того як перестав бути заступником голови ДФС. Посадовцю на стільки стало зле, що лікується вже кілька  місяців.

Зрештою і з митницею і ДФС на Волині останнім часом діються дуже дивні речі. До прикладу вчора в головному управлінні ДФС провели обшуки, побували правоохоронці на митному посту Луцьк, там де знаходяться брокерські фірми. В інтернет злили фотографії на яких гривні, долари у безмежній кількості. Стільки грошей аж в очах рябіє. Правоохоронці повідомляють, що податківці, незаконно торгували податковими кредитами. Схема полягала в тому, після розмитнення транспортних засобів юридичні особи (імпортери) виписували документи на їх реалізацію кінцевому реальному споживачу (здебільшого фізичній особі). Згодом здійснювався повторний продаж автомобіля за підробленими документами. Ці фінансові операції були "транзитними", тобто проводились з метою подальшого продажу імпортного ПДВ підприємствам реального сектору економіки. Як наслідок, підприємства-покупці безпідставно отримували суми податкового кредиту і ухилялися від сплати податків. За попередніми підрахунками діяльність такої транзитно-конвертаційної групи завдала збитків державі на 190 мільйонів гривень. Звісно і податківці і митники усе це бачили і мали з цього прибуток.

Виявляєтся на нашій митниці та в податковій таки є корупція. І потрібно усіх звільняти, і не лише звільняти, а й напевне садити, за грати. Але ж куди ж їх посадиш, коли в них таке слабеньке здоров'я. Як тільки діло доходить до суду люди мало не присмерті. В такому стані відбувати покарання у місцях позбавлення волі не можна. І звільняти їх, коли вони на лікарняному теж не можна, згідно законодавства України.

Читайте також: "Гроші розікрали і загубили": новий очільник митниці про ситуацію на пунктах пропуску

Журналісти вже підготували партію таких от одіялець для волинської ДФС та митнків, але сьогодні виявляється, що вчора нічого не було. Як ні в чому не бувало податківці повиходили на роботу. Схоже корупція зїла не лише ДФС, а й інші органи.

Детальніше дивіться у сюжеті ТРК "Аверс":

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook