Туристи, які в'їжджають на територію Європейського Союзу, повинні знати, що можна ввозити до країн спільноти. Відсьогодні до ЄС заборонено ввозити майже всі фрукти. Виняток становлять ананаси, кокоси, дуріани, банани та фініки. Також заборонено ввіз овочів, насіння та квітів.

Читайте також: 24-річного українського заробітчанина жорстоко зарізали в Польщі (відео)

Зміна положень має підвищити фітосанітарну безпеку держав-членів. Рослини, що імпортуються з-за меж Європейського Союзу, можуть містити грибки, бактерії, віруси, до яких місцеві види не стійкі. Це, у свою чергу, може спричинити втрати врожаю або навіть повністю знищити рослини, пише МоніторІнфо.

"Йдеться, приміром, про борошнисту росу (грибок), яка була завезена з Америки і загрожує смородині чи аґрусу. Велику групу загроз становлять теж невідомі в Європі комахи, личинки яких можуть вражати, наприклад, саджанці транспортованих рослин", – зазначає доктор Моніка Бєняш із Аграрного університету в Кракові.

Постійною загрозою для виноградників є попелиця філоксера, що живиться корінням та листям. У ХІХ ст. вона знищила майже всі європейські виноградники. Цей вид є немісцевим для Європи і лишається потенційною загрозою для сільськогосподарських культур.

"Нова загроза для європейських фруктових садів – оцтова муха або ж дрозофіла. Цікаво, що вона відкладає яйця не в зібраних фруктах, а в плодах, що ростуть на деревах. Як наслідок, ферментують цілі плантації", – каже експертка. Цей вид дрозофіли вже досяг Південної Європи. Зараз у Польщі його немає.

Небезпечні види для тепличних культур у Європейському Союзі – хижі клопи, які потрапляють у вигляді яєць з Індонезії та Малайзії.

Читайте також: 18 ударів ножем: стали відомі деталі жорстокого вбивства двох українських заробітчан у Польщі

Як пояснили в Управлінні залізничного транспорту Польщі, "всі рослини, що ввозяться до ЄС, крім вибраних фруктів (ананасів, кокосів, дуріанів, бананів та фініків), повинні мати фітосанітарний сертифікат, виданий офіційною службою захисту рослин країни походження".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook