З 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання меморандуму. Для цих цілей створили спеціальну організацію – Національну службу здоров'я з бюджетом у 8,2 млрд грн.

Читайте також: Застуда і грип: які напої зцілюють, а які – ослаблюють організм

Про це пише Realist.

Зазначають, що кожен лікар зможе підписати меморандуми з 2 тис. пацієнтами. Для педіатрів це – 120 тис. грн/міс. Гроші дістаються лікарні, а не лікареві. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.

"Якщо раніше існувала можливість відразу безоплатно записатися до вузькопрофільних спеціалістів, тепер отримати цю послугу безкоштовно можна буде тільки після консультації у сімейного лікаря", – пояснюють експерти реанімаційне пакету реформ.

Як це буде діяти

У поліклініці, яку ви відвідуєте вам запропонують меморандум – контракт з сімейним лікарем або педіатром.

"Якщо раніше кожен українець був "прикріплений" до дільничного лікаря, зараз укладати договір можна з тим лікарем, якого вам порекомендували або який вам сподобався. Якщо ж з яких-небудь причин робота терапевта чи педіатра не влаштовує, у будь-який момент можна укласти меморандум з іншим медиком", – йдеться в публікації.

Також зазначено, що на одного пацієнта буде виділено 370 грн на рік – виключно на роботу лікаря. За додаткові аналізи або спеціалізовану допомогу вже з 2020 року доведеться платити окремо і за затвердженими тарифами.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter