На Волині з 20 серпня починає дію заборона на вилов раків у водоймах області на період другого линяння.

Читайте також: На популярному курорті вводять податок на виїзд з островів для всіх мандрівників

Як розповів Суспільному Волині начальник управління Державного агентства рибного господарства в області Тарас Куньчик, заборона діє на всіх водоймах, які є області.

За кожного незаконно виловленого рака порушникам доведеться сплатити 25 гривень 50 копійок.

«Заборонений вилов і на водоймах загального користування, і на водоймах, які перебувають в оренді. Виняток стосується тих водойм, де займаються вирощування раків, проте таких у нас в області немає», – каже очільник управління.

Також не можна ловити раків, зокрема менш як 10 сантиметрів, у темну пору доби із підсвічуванням водойми.

Вилов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке визначене ч. 4 ст. 85 КУпАП. «Санкція статті –штраф від 340 до 680 гривень із конфіскацією знарядь, які є власністю порушника, та вилову», – додає Тарас Куньчик.

Заборона діятиме до 30 вересня. Після її закінчення одній людині за добу дозволяється впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 раків на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Довідково: згідно з наказом про здійснення контрою у рибогосподарських водних об'єктах на Волині забороняють ловити раків у нерестовий період із 1 квітня до 30 червня, у період другої линьки з 20 серпня до 30 вересня та на період виношування ікри з 1 грудня до 31 березня.

 Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook