З 21 вересня набирає чинності розпорядження Нацкомфінпослуг "Про внесення змін в деякі нормативно-правові акти щодо ОСГПВ ВНЗ", яке збільшує ліміти виплат за цим видом страхування.

Читайте також: В Україні водіям дозволили пред’являти автоцивілку з телефону

Зокрема, максимальна сума виплат за шкоду щодо майна (тобто автомобілів) в ДТП сягнула 130 тисяч гривень (замість 100 тисяч раніше). А витрати на відновлення здоров'я збільшились до 260 тисяч грн (було 200 тисяч). Тобто максимальні ліміти збільшені на 30%.

Водночас, прямого підвищення вартості полісів не передбачено – базовий платіж, від якого розраховується вартість "автоцивілки", залишається на попередньому рівні у 180 грн. Однак страхові компанії понесуть додаткові витрати при виплаті відшкодування, тому вони піднімуть ціни на поліси. Адже збільшити їх можна за рахунок використання коригуючих коефіцієнтів, багато з яких змінюється.

Зокрема, збільшуються коефіцієнти для автомобілів на іноземних номерах – з 2-4 до 5-10.

Система бонус-малус за безаварійну або аварійну їзду стане менш вигідною для законослухняних громадян. Страховик за безаварійну їзду може використати лише коефіцієнт 0,9. А для тих, хто побував в ДТП, тариф може вирости в 1,8 разів. Втім, останню поправку страхові компанії використовують нечасто.

Найбільше змін відбулося при визначенні вартості поліса в залежності від місця проживання автовласника. По-перше, вона буде визначатись не за місцем реєстрації автомобіля (номером сервісного центру, як раніше), а за місцем проживання (реєстрації) власника, яке записано в свідоцтві про реєстрацію авто.

Найвідчутніше подорожчання торкнеться населених пунктів поблизу Києва, яких при визначенні коефіцієнтів об'єднали з містами-мільйонниками. Тому для жителів околиць столиці тарифи на поліси "автоцивілки" піднімуться десь на 60%, а для інших – в середньому на 15%. Коефіцієнт для таксі буде в межах 1,1-1,5.

Саме тому жителям околиць Києва, таксистам та власникам "євроблях", у яких незабаром закінчується строк дії полісу "автоцивілки", слід поспішити та оформити поліс за старими тарифами й коефіцієнтами.

Читайте також: Поліцію зобов'яжуть перевіряти поліси страхування

Водночас вводиться понижуючий коефіцієнт для електромобілів – 0,9. Окрім того, зменшено тариф для тих, хто оформляє електронний страховий поліс – для нього теж діє коефіцієнт 0,9, тобто поліс буде на 10% дешевшим.

За словами представників страхових компаній, нульова франшиза при оформленні полісу "автоцивілки" майже не буде застосовуватись (хіба що за умови придбання.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook