Співробітники ДБР затримали «головного касира» Волинської митниці Михайла Бурдейного з 700 тис. доларів в багажнику автомобіля.

Читайте також: Стало відомо, хто претендує на посаду очільника Волинської митниці

Про це пише журналіст Євген Плінський, інформує Курс.

Розслідувач зазначає, що «традиційно в перший тиждень місяця» Бурдейний віз «касу» з поста Ягодин до Києва. За інформацією Плінського, зазвичай ця сума становила близько $1,5 млн.

Більшу цінність, аніж гроші, становить записник із «дуже відомими прізвищами», яким затриманий передавав гроші, підкреслив журналіст і натякнув, що серед них є «мрійник», який хотів очолити митницю або стати заступником міністра фінансів.

Як повідомляє Держмитслужба, Михайло Бурдейний був серед 100 працівників Митниці, відсторонених від виконання своїх посадових обов’язків (на підставі листа Управління внутрішньої безпеки Держмитслужби), після засідання Ради Національної безпеки і оборони 2 квітня 2021 р.) Після того, як термін відсторонення, визначений чинним законодавством збіг, Бурдейний повернувся до виконання службових обов’язків.

Дисциплінарна комісія Державної митної служби проводила внутрішню перевірку щодо цього працівника, діяльність якого могла бути пов’язана з контрабандою, та який може бути причетним до корупційних діянь.

За результатами перевірки комісія підготувала матеріали на М.Бурдейного для передання їх правоохоронним органам для розгляду питання щодо притягнення його до кримінальної відповідальності.

Крім того, Михайло Бурдейний, згідно з чинним законодавством, брав участь у конкурсі на заміщення посади керівника Волинської митниці. Однак, незважаючи на успішне проходження тестування на знання законодавства та розв'язання ситуаційних завдань, не пройшов співбесіду з комісією в частині кваліфікаційних вимог до кандидата на доброчесність та не був допущений до фіналу кадрового конкурсу.

Читайте також: Одіозний волинський митник знову на стражі митного порядку (відео)

Держмитслужба візьме до уваги матеріали слідства ДБР та враховуватиме отриману інформацію при прийнятті наступних кадрових рішень.

«Сьогодні приклад Бурдейного, на жаль, не поодинокий в системі митних органів. Проте налагодження ефективної протидії корупційним явищам, кадрове оновлення Служби, залучення нових вмотивованих співробітників з числа ветеранів АТО/ООС – тобто напрямки, над реалізацією яких ми сьогодні працюємо, – мають сприяти формуванню нульової толерантності до корупції та посилити інституційну спроможність Митниці. Доброчесність повинна стати ключовим стандартом кадрового перезавантаження Служби», – зауважив Голова Держмитслужби Павло Рябікін.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook