Міністерство охорони здоров’я наголошує на тому, що перед початком навчального року учень обов’язково має пройти профілактичний огляд. Педіатр або сімейний лікар видасть необхідну довідку для школи (форма №086-1/о), в якій зазначатиметься група для занять фізичною культурою. Повідомляє ВСЕОСВІТА.

Читайте також: Замість квітів на 1 вересня закликають допомогти онкохворим

Які довідки потрібні для відвідування школи

1. Довідка форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду".

Педіатр чи сімейний лікар видасть її після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи на прийом до вузьких спеціалістів.

У довідці для школи лікар зазначає:

♦ прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;

♦ місце проживання дитини, телефон батьків;

♦ найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;

♦ дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);

♦ висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);

♦ групу для занять фізичною культурою;

♦ рекомендації.

2. Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень"

Ця довідка містить інформацію щодо проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вчасно вакцинована за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.

Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних (наприклад, дитина перейшла до нової школи). Так само довідка буде потрібна, якщо дитині робили щеплення - планові чи пропущені.

Профілактичний візит до сімейного лікаря - чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.

Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким родина підписала декларацію для дитини, - безоплатні, їх оплачує Нацслужба здоров’я.

Чи потрібна для школи медична карта (форма № 026/о)

"Медична карта дитини" (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна: дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.

Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України "Основи Законодавства України про охорону здоров’я" від 19.11.1992 № 2801-XII.

Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта, – йдеться у Законі.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook