Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі" № 1086-ІХ.

Читайте також: Кабмін підвищив зарплати чиновникам

"Згідно з документом, державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою. Рішення про продовження строку перебування на держслужбі ухвалює суб’єкт призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку", – йдеться у повідомленні пресслужби глави держави у середу, 13 січня, пише ТСН.

Так, термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування може бути продовжено, але не більш ніж на п'ять років за рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради. Рішення про продовження строку перебування на службі в органах місцевого самоврядування ухвалює голова відповідної ради щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Зазначається, що повноваження суб'єкта призначення стосовно керівника апарату Верховної Ради України, крім випадків, передбачених пунктом 35 частини першої статті 85 Конституції України, здійснює голова Верховної Ради.

Читайте також: Українцям розповіли про платні поїздки в ЄС: що зміниться

"Також, відповідно до закону, на період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів з метою запобігання поширенню COVID-19, призупинено дію положень закону України "Про державну службу" та закону України "Про центральні органи виконавчої влади" в частині проведення конкурсів на посади державної служби", –інформує пресслужба президента.

У новостворених органах державної влади, що були утворені протягом дії карантину, добір на посади державної служби в установленому Кабінетом міністрів порядку не проводиться. Призначення на посади державної служби в таких органах здійснюється виключно за результатами конкурсу відповідно до положень Закону України "Про державну службу".

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі" 16 грудня 2020 року. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook