Вчора, 19 лютого на Волині представили нового очільника Волинської юстиції Федора Бендюженка.
Представляти нового очільника Волинського ГУЮ прибули Народний депутат України, радник Міністра юстиції України Олександр Дроздик та в.о. директора Департаменту реєстрації бізнесу Державної реєстраційної служби України Дмитро Зеленецький.
Раніше 33-річний чиновник працював помічником Міністра юстиції, і, як ми повідомляли раніше, приїхав на Волинь щоб налагодити роботу з реформування служби, налаштувати роботу відомства в умовах децентралізації влади і впорядкувати штат волинської юстиції.
Як стало відомо під час брифінгу, на Волині новий керівник призначений на посаду першого заступника територіального управління юстиції, а зараз тимчасово виконує обов'язки начальника. Втім, як розповів сам Федір Бендюженко, за період своєї роботи він планує майже повністю оновити систему роботи управління регіону. 

На запитання журналістів, як ведеться новопризначеному керівнику на Волині, він розказав, що встиг познайомитися зі своїм попередником - Віктором Карасюком, коли той передавав йому усі справи відомства. Втім, зі слів Федора Бендюженка, нині у роботі територіального управління він розбирається самотужки, без допомоги Карасюка. Як стало відомо журналістам видання «Під прицілом», Карасюк зараз захворів і перебуває на лікарняному.
Між тим новий волинський чиновник розповів, що поки що не встиг придбати власного автомобіля, а тому користується батьківською автівкою. Федір Бендюженко каже, що він йому сподобався Луцьк, а сам він облаштувався у помешканні тутешніх знайомих.
Що стосується минулих «подвигів» його попередника Сергія Карасюка, зокрема, у лавах правоохоронців, про які ми писали у низці наших розслідувань, то Федір Бендюженко повідомив, що він ще не цікавився цим періодом його біографії. Втім, як стало відомо зі слів начальника, Карасюк не пройшов тестування у Мін'юсті.
Поки не в курсі Бендюженко і щодо інциденту зі спаленою автівкою керівника реєстраційної служби Шацького райуправління юстиції Віктора Цвида, який стверджував, що це був підпал через те, що він не погоджувався без законних на те підстав вносити зміни в реєстраційну справу одного з місцевих підприємств.
Між тим Федір Бендюженко запевнив, що надалі подібних випадків він не допустить:
«Від себе я зараз роблю все, щоб усі процеси в юстиції були якомога відкритіші, і були втілені якнайшвидше. Від мене жоден керівник району не почує жодних незаконних вказівок, що стосується там перевищував свої службові обов'язки чи вчиняв якісь незаконні дії. У цьому я можу запевнити», - заявив посадовець і запевнив, що попереднє керівництво жодного впливу на прийняття рішень щодо роботи Теруправління відомства не має.
Разом з тим, Федір Бендюженко чітко наголосив на тому, що буде робити усе можливе, аби викоренити із органів юстиції, і на Волині зокрема, прояви корупції, хабарництва та поборів, на які уже давно скаржаться волинські нотаріуси та держвиконавці. Також новий посадовець переконував, що колишні керівники Волинської юстиції відтепер ніяк не зможуть вплинути на роботу будь-якої зі служб органів юстиції.
«Що стосується перевірки, то, якщо до мене дійдуть такі факти, то перевірки будуть розпочаті, а що стосується кадрового складу Територіального управління юстиції у Волинській області, то наразі я вже провів тестування та співбесіди з усіма працівниками, і не всі працівники були залишені на своїх посадах».
Бендюженко запевнив, що незабаром медійники зможуть отримати факти та прізвища осіб, які більше не будуть обіймати свої посади.
До антикорупційної теми долучився і Нардеп Олександр Дроздик. Він запропонував громадянам, які володіють фактами про зловживання та побори, активніше звертатися в Міністерство юстиції:
«Зі свого боку зробимо все для того, щоб були проведені і службові розслідування, і направлення до відповідних органів, які мають повноваження проводити це розслідування. Ми ж можемо провести тільки службове розслідування - встановити факт певний для прийняття відповідних рішень до правоохоронних органів», - зауважив Олександр Дроздик.
Разом з тим керівник територіального управління юстиції Волині не проти співпраці у цьому напрямку і з місцевими медійниками. Юрист наголосив, що журналісти також мають певну інформацію та фактори впливу на вирішення тих, чи інших питань, пов’язаних із роботою чи вирішенням проблем волинської юстиції.
«Ви, як журналісти маєте важелі – там давати запити, проводити ті ж службові розслідування, але я хочу, щоб були зазначені конкретні факти», - зауважив новоспечений керівник.
Між тим столичні гості схвально відгукнулися про роботу луцьких фахівців.
«Вчора ми відвідали Центр надання адміністративних послуг і були дуже приємно вражені, адже, як повідомила керівник, з 889 адмінпослуг, які надаються Центром – 18 надаються в сфері юстиції. А напрямок реєстрації майнових чи речових прав займає аж 40%», - зауважив в.о. директора Департаменту реєстрації бізнесу державної реєстраційної служби України Дмитро Зеленецький.

Поряд зі змінами відомство працюватиме у звичному режимі, а тому вже з понеділка, аби краще зрозуміти особливості роботи, новий очільник розпочне особистий прийом громадян.
«В понеділок я запрошую до себе всіх громадян, у яких є якісь запитання, скарги чи незадоволення тим, чи іншим наданням послуг, тому у Головному управлінні юстиції буде проводитися прийом, і я на всі ці пропозиції та скарги реагуватиму», - запевнив наостанок Федір Бендюженко.