Кремль разом з ДНР і ЛНР планує «по шматочках» окупувати Донецьку та Луганську області. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав військовий аналітик, полковник у відставці Володимир Ларцев, коментуючи останні події навколо Дебальцеве.

Якщо говорити в зовнішньополітичному плані, то безумовно ситуація в Дебальцевому - на користь України. Так як всьому світу було продемонстровано, що домовленості, підписані Росією та керівниками так званих ДНР і ЛНР, мало чого варті.

«Це ще один крок для того, щоб Україна отримала необхідну для побудови нормальної оборони летальну зброю від США та інших країн, а також кредити від міжнародних фінансових інституцій», - пояснив експерт. Також, за словами Ларцева, події в Дебальцевому «відтягнули» можливе введення воєнного стану. "І тепер наше керівництво може зробити хорошу міну при поганій грі, отримавши період для перепочинку та накопичення коштів», - сказав експерт.

Однак, на думку аналітика, в стратегічному плані втрата Дебальцевого є негативною. «Це великий залізничний вузол, через який бойовики зможуть вивозити вугілля і постачати всім необхідним ДНР і ЛНР з Росі», - зазначив він, називаючи втрату «військовою поразкою України».

«Якщо говорити в оперативно-тактичному плані, то ситуація продемонструвала великі прорахунки нашого командування і показала, що у нас немає сил і засобів для ефективної оборони території. В принципі, наші військові навчилися воювати, але озброєння і техніки їм не вистачає для того, щоб давати гідну відсіч», - додав він.

Експерт вважає, що влада багато в чому обманює громадян. «У інформаційному плані ми побачили, що спікери міністерства оборони, РНБО, президента досить багато обманюють, вводять в дезінформацію народ. Це саме по собі неприємно, тому що підсилює напругу насамперед серед військових людей і недовіру по відношенню до керівництва країни», - зазначив аналітик.

На думку Ларцева, Росія «візьме тайм-аут» для демонстрації вирішення ситуації з «дебальцевським плацдармом».

«Протягом місяця Росія буде вести себе більш-менш мирно, не наступаючи. Вона використає цей час, для того щоб накопичити ще більше військової техніки, навчити сепаратистів і підготуватися до нових наступів в районі Маріуполя і в напрямку Криму. Для того, щоб «пробити» туди прохід. Вони, по всій видимості, постараються це зробити навесні», - пояснив експерт.

Також аналітик вважає, що Путін використовує «там-аут» для згладжування додаткових санкцій у бік Росії, зміцнивши своє лобі в Європі. Ларцев припускає, що далі Росія разом з ДНР і ЛНР будуть намагатися «відкушувати шматочками» територію України, доводячи окуповані землі до кордонів Луганської та Донецької областей.

«Вони будуть вести дії в районі Станиці-Луганської, в напрямку Широкого, для того щоб там створити «котел», оточити українські військові формування та відвоювати цю територію. Також це зробити в районі Щастя, Трьохізбенки і в напрямку Лисичанська та Сєвєродонецька. Вони хочуть поступово шматочок за шматочком округляти «свою» територію і розширювати її», - зазначив аналітик.

Читайте також:

До Артемівська почали звозити загиблих під Дебальцевим ФОТО

Танки розстріляли колону ЗСУ, яка виходила з Дебальцевого

Як Радбез ООН наклеїв пластир на «труп» Мінських угод, - ЗМІ

Сили АТО почали відведення військ від Дебальцевого ДОПОВНЕНО

В Дебальцеве ввірвалися танки та підрозділи російських військ, на вулицях міста йдуть жорстокі бої