Американські дослідники провели експеримент, який дозволив перевірити, чи насправді біоактивний йогурт здатен повністю відновити баланс кишкової мікрофлори. Результати засвідчили, що корисні бактерії, які мали би творити той чудодійний ефект, взагалі не затримуються в організмі.

Читайте також: Чому не варто пити воду з лимоном

Пише про це cikavi-faktu.pp.ua

Взяти участь у дослідженні вчені запропонували сімом парам однояйцевих близнюків. Це забезпечило "чистоту" експерименту, оскільки завдяки однаковому генотипу, склад мікрофлори у них максимально схожий. У межах дослідження один із пари близнюків регулярно пив йогурт, тоді як другому цей продукт вживати не дозволялося. У всьому іншому раціон піддослідних абсолютно нічим не відрізнявся.

Результати експерименту показали, що суттєвих змін у складі мікрофлори кишечника після введення в організм йогуртових бактерій не відбулося.

Читайте також: Українці п'ють радіаційне молоко

До такого ж висновку вчені прийшли, провівши дослід на "безмікробних" лабораторних мишах – штучно виведеній породі, особливістю якої є відсутність від народження власної мікрофлори. У межах експерименту, з метою імітації кишкової мікрофлори людини, піддослідним тваринкам ввели 15 видів бактерій, які містяться в людському кишечнику. Після цього мишей почали годувати йогуртом. Як показав експеримент, і на мікрофлору гризунів вживання цього продукту ніяк не вплинуло.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter