Улітку подешевшають всі овочі борщового набору, фрукти, ягоди. Водночас ціни на інші продукти будуть потрохи зростати.

Читайте також: У місті на Волині в закладі громадського харчування отруїлося 13 людей

Про це розповів Gazeta.ua Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торговельних мереж.

"За червень овочі борщового набору подешевшають на 20%. У липні ціна продовжить падати. Найдешевше овочі коштуватимуть у серпні. Цибулю та капусту продаватимуть по 10-12 гривень за кілограм. Картопля коштуватиме близько 6 гривень. Морква – 8-9 гривень. У вересні ціни почнуть зростати. Але таких, як були у квітні і травні цього року, не побачимо навіть у грудні", – коментує експерт.

Щомісяця 0,2-0,3% додаватимуть молоко, сир, сметана. Трохи подорожчає м'ясо.

"Торік найбільшими темпами зростала в ціні курятина. Додала від 14 до 18% залежно від виду м'яса. За аналогічний період свинина подорожчала на 5%, яловичина – на 9. Ринок курятини належить одній великій компанії, яка фактично впливає на ціноутворення", – пояснює Олексій Дорошенко.

За його словами, продовжить дорожчати хліб. Зросте до 18 грн/кг гречка. Водночас до 19-20 грн у серпні-вересні подешевшає пшоно. У свій час ціна зросла через великий попит. Українці масово відмовлялися від дорогої гречки на його користь.

Читайте також: Скільки у Луцьку коштують полуниця та черешня і коли подешевшають літні ягоди і фрукти

"Ринок яєць в Україні контролюють 3-4 великі гравці. На кожного припадає 10-14%. Вони мають по кілька птахофабрик у регіонах. Кожна виробляє 2-3% всіх яєць. Через пожежу на Васильківській птахофабриці незабаром у Києві можемо відчути невеликий дефіцит яєць. Однак за тиждень-два з'явиться продукція з регіонів. Тоді яйця перестануть дешевшати, але і дорожчати не будуть. Їх вартість буде стабільною. Сьогодні у середньому десяток вищої категорії коштує 24-27 гривень. Хоча можна купити яйця і по 7,5-9 гривень, якщо ціна акційна", – резюмує Дорошенко.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook