В уряді заявили, що в українців зараз немає можливості довго "сидіти вдома". Тому карантин через коронавірус, можливо, послаблять менш ніж через 2-3 місяці після його введення.

Читайте також: "Мінімум місяць ми втратили": новий міністр охорони здоров'я про карантин та коронавірус (відео)

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив під час ефіру програми "Свободи слова" на телеканалі ICTV. За його словами, Україна не може собі дозволити пів року не працювати, пише 24 канал.

Зараз в уряду є два сценарії розвитку подій

  • Так званий "китайський" сценарій, що передбачає короткочасні, але дуже жорсткі обмеження.

  • "М'який сценарій", але з дуже жорстким виконанням санітарно-гігієнічних вимог. Мовиться про масочний режим і соціальне дистанціювання.

"Після Великодня будемо вирішувати, який із двох сценаріїв запускати. Ми дуже добре розуміємо, що у багатьох людей немає фінансової подушки. Економіку потрібно запускати", – сказав глава уряду.

Читайте також: Аваков повідомив ймовірну дату закінчення карантину

Прем'єр також запевнив, що влада фінансово підтримуватиме громадян, які залишилися без заробітку.

Скільки українців можуть втратити роботу через кризу

  • Карантин в Україні триває вже понад два тижні – з 12 березня 2020 року. За цей час кількість безробітних у нашій державі зросла на близько 500 – 700 тисяч людей. Такі дані про темпи зростання безробіття оприлюднила Торгово-промислова палата України.

  • Про негативний вплив карантину в Україні на економіку свідчать результати опитування, яке провела Європейська бізнес асоціація. Майже половина компаній вже зафіксували від 20 до 50% втрат від доходів. Чверть компаній планують зменшити працівникам розмір зарплати.

  • Ексміністр економіки Тимофій Милованов  Милованов дав поради українцям, як втриматись на роботі під час кризи вважає, що чимало людей відправлять або в тимчасові відпустки, якщо бізнес здоровий, або звільнять, якщо він збанкрутував.

Нагадаємо, Уряд країни прийняв важливе рішення та продовжив дію карантину з 3 квітня до 24 квітня та ввів в Україні надзвичайну ситуацію.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook