Філарет заявив, що не визнавав свою анафему з самого початку, і, як він упевнений, її не визнав весь український народ.

Читайте також: У ПЦУ відповіли, чи загрожує Україні втрата Томосу

Про це пише ТТ-інфо.

"Добре, якщо Вселенський патріарх зняв з мене анафему в 2018 році, зняв", – вважає Філарет, – А до 2018 року я був під анафемою, чи ні? Якщо я був під анафемою, то це означає, що всі ці єпископи недійсні. І Єпіфаній не тільки не є митрополитом – він навіть не священик. Якщо Вселенський патріарх зняв з мене анафему в 2018 році, то весь єпископат – недійсний!".

Філарет Денисенко також заявив, що ПЦУ не є канонічною Церквою, оскільки вона не визнана жодною з Помісних Церков, крім Фанару. 

"Не називайте ПЦУ канонічною Церквою, не стверджуйте неправду, – заявив він, – Вона не визнана іншими Церквами канонічної, а визнана тільки одним Вселенським патріархом. Томос має за назвою, а за змістом вона не автокефальна. І канонічною Церквою ПЦУ не визнають 13 Помісних Церков. То яка ж вона канонічна? Коли з митрополитом Єпіфаній ніхто не служить, крім Вселенського патріарха?"

Читайте також: 20 тисяч доларів: Філарет підозрює Порошенка у підкупі єпископів при голосуванні за голову ПЦУ

Також Філарет пригадав, що після такої важливої події, як надання Україні Томосу жодна з Автокефальних Церков не визнала автокефалію, і тут мова йде не лише про Російську.

"Не визнає жодна Церква, не тільки Російська, але і Елладська, Єрусалимська, Олександрійська, Сербська, Румунська, Болгарська, Албанська, Польська, Грузинська, ніхто не визнає. І тому хвалитися тим, що у нас є Томос про автокефалію не варто", – додав Філарет.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook