Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що між Петром Порошенком і Вселенським патріархом була підписана угода, згідно з якою Константинопольський патріархат отримає контроль над низкою монастирів в Україні.

Читайте також: "УПЦ КП з Філаретом перетвориться на маргінальну секту", – у ПЦУ оцінили перспективи відновленого Київського патріархату

Про це він заявив у Києві під час прес-конференції за результатами Синоду Православної церкви України 24 червня, передає ТСН.

"3 листопада 2018 року президент Порошенко підписав з патріархом Варфоломієм угоду, згідно з якою в Україні відривається ставропігійні місії – екзархати. Ці ставропігійні екзархати підпорядковуються безпосередньо не предстоятелю Української церкви, а Вселенському патріарху. До цих екзархатів включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області. Ці монастирі повинні підпорядковуватися безпосередньо Вселенському патріарху. Яка ж це автокефалія, коли Вселенський патріарх буде керувати одним із важливих православних монастирів", – сказав Філарет.

Читайте також: "Епіфаній – не священик": Філарет "вибухнув" новою скандальною заявою про ПЦУ

За його словами, угода була таємною і він про документ нічого не знав. При цьому він із посиланням на статтю у виданні "Вести" повідомив, що ПЦУ до моменту передачі цих храмів і монастирів має сплачувати Вселенському патріархату із кожної парафії щомісячні фінансові внески в розмірі від 4000 до 20 000 доларів. Проте згодом він озвучив іншу суму – 28 млн щомісячно, але не уточнив у якій саме валюті.

 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook