Уже понад півроку тривають консультації із італійською фірмою Ompeco, яка зацікавлена у будівництві сміттєпереробного заводу на Волині.

Читайте також: Луцьк позбавили землі, потужних підприємств і величезних надходжень у бюджет

Про це у "Фейсбук" написала голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб, – повідомив власкор IA ZIK.

Твердохліб очолює ОТГ, на території якої розташоване міське сміттєзвалище Луцька.

"Єдиним діємим способом побороти проблему сміттєзвалища може бути тільки будівництво сучасного сміттєпереробного заводу на основі європейських технологій. Спеціалістів в Україні практично не має. Саме тому наша громада стає ініціатором розгляду цієї проблеми на рівні області", – зазначила вона.

Читайте також: Неподалік Ковеля може з’явитися індустріальний парк

Наразі керівництво ОТГ шукає технологію і інвестора, які могли б допомогти подолати в Україні проблему сміття.

"Вже більш ніж півроку проходять зустрічі з представниками італійської фірми Ompeco, яка займається будівництвом сміттєпереробних заводів в Європі та Канаді, технологія яких побудована на методі тління відходів та виробництва теплової енергії. Ми повністю відкинули технологію спалювання, саме тому що вона несе загрозу як екології, так і людині", – додала Твердохліб.

За результатами зустрічі винахідника технології Альберто Зухелі та голови ОДА Олександра Савченка буде створена робоча група на рівні області для початку підготовки технічного обґрунтування, а пізніше і проектування заводу. 

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter