Вчені з США встановили, що сильна любов до іншої людини може нашкодити серцю і навіть вбити. До таких висновків вони прийшли в ході досліджень.

Читайте також: Секс допоможе зняти стрес: назвали найкращі пози

Американські вчені з Університету Райса встановили, що сильна любов і прив'язаність до іншої людини можуть виявитися фактором скорочення життя. Втрата коханої і зовсім підвищує ризик смерті від проблем з серцем, передає "Znaj. ua".

Група дослідників під керівництвом Кріса Фагунес з'ясувала, що втрата коханої людини збільшує ймовірність смерті від зупинки серця в її половини протягом перших трьох місяців після відходу з життя.

В даному науковому дослідженні взяли участь 65 осіб у віці від 51 до 80 років. Добровольців фахівці розділили на дві групи – овдовілі подружжя, а друга стала контрольної. Вчені відзначили, що у вдівців був значно підвищений ризик небезпечних для життя порушень серця.

"Ризик смерті для овдовілого чоловіка, в середньому збільшувався на 41 відсоток, при цьому його основним фактором ставали серцево-судинні захворювання", – повідомили вчені.

Читайте також: Назвали хвороби, які можна "вилікувати" сексом

У вдівців в організмі фахівці виявили серйозний маркер запалення. В їх крові був виявлений дуже високий рівень специфічних сполук, включаючи цитокіни TNF-альфа та ІЛ-6, сприяють запальним процесам. За словами дослідників, цитокіни є білковими сполуками, що утворюються в імунних клітинах і відповідають в тому числі за активацію або пригнічення запалення в організмі.

У результаті вчені зробили висновок, що у тих, хто переживає втрату коханої людини, на 47 відсотків знижується варіативність серцевого ритму. У підсумку це сприяє розвитку небезпечної для життя серцевої недостатності.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter