ВООЗ не рекомендує особливих правил для заховання померлих від COVID-19, але Міністерство охорони здоров’я розробило свою інструкцію. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час онлайн-брифінгу Міністерства охорони здоров’я, – пише Українська правда.

Читайте також: "Це треба було робити з самого початку": Ємець виступає за впровадження надзвичайного стану в Україні

"Найбільший ризик в похованні мають ритуальні обряди. Велике скупчення людей, прощальні поцілунки, це все ті точки ризику, які треба унеможливити і запобігти.

Тому ми вимушені вам рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають людину в останній шлях при коронавірусній хворобі, оскільки тут є можливість недотримання правил карантину, який забороняє сьогодні ритуальні обряди.

І це може тягнути до адміністративно-кримінальної відповідальності", – розповів Ляшко.

Читайте також: Евакуйованим з Єгипту українцям лише виміряли температуру та відправили додому

За його словами, ця інструкція розповість, що робити на кожному етапі поховання, щоб не допустити інфікування. 

Документ МОЗ поки не оприлюднило.

Нагадаємо, що 23 березня Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець виступив за впровадження в Україні надзвичайного стану через епідемію коронавірусу. Він наголосив, що при відповідному голосуванні депутати мають не боятися, в проявити силу волю.

Крім того, депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко заявив, що чинний міністр охорони здоров'я Ілля Ємець йде у відставку.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook