Міністерство охорони здоров’я запускає в тестовому режимі електронні лікарняні в два етапи. Зараз в роботі підготовка нормативно−правових актів, яка забезпечить роботу лікарняних.

Читайте також: Карантин в Україні: до чого готуватись українцям восени (відео)

Про це заявив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер, пише Главком.

За його словами, наразі є дві моделі розвитку проєкту:

"Спрощена система" − партнери з Пенсійного фонду розробили спеціальний веб−інтерфейс на сайті фонду, де лікар за допомогою електронного цифрового підпису може вносити інформацію про пацієнта. Далі в автоматичному режимі всім службам ця інформація буде надаватися з бази даних Фонду.

Це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа. МОЗ до 10 липня приймає від усіх відповідних медзакладів, які хочуть брати участь в тестуванні цієї системи, форми реєстрації.

Читайте також: У МОЗ назвали місця, де найчастіше інфікуються коронавірусом

"Цільова модель", яка полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е−лікарняні з мінімальною кількістю дій.

Повноцінна модель буде впроваджена на початку 2021 року і буде інтегрована в будь−яку медичну інформаційну систему, при цьому не буде залежати від форми власності медустанови.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook