В Україні з 22 червня почали посилювати карантинні заходи у зв'язку зі зростанням кількості інфікованих на COVID-19. Відповідні рішення прийняли комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у двох курортних областях – Одеській і Запорізькій.

Читайте також: На Волині посилюють протиепідемічні заходи та продовжують карантин

"З метою протидії поширенню коронавирусной хвороби COVID-19 на території міста Одеси забороняється перебування в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус; самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації", – повідомили в Одеській міськраді

Також в Одесі заборонили відвідувати освітні установи в групах понад 10 осіб, крім участі в державній підсумковій атестації у формі ЗНО, вступних іспитів, єдиному вступному іспиті з іноземної мови та інших загальноосвітніх заходів.

Читайте також: Заборонили все: у місті на Волині знову ввели жорсткий карантин

Крім того, заборонено:

 • Проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участі більше однієї людини на 5 кв. метрів площі будівлі чи території. Дистанція повинна бути не менше 1,5 метра.

 • Діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

 • Здійснення регулярних і нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом усіх видів у кількості більше, ніж місць для сидіння, передбаченого технічною характеристикою транспортного засобу. Маски та респіратори – обов'язкові.

 • Здійснення роздрібної стихійної торгівлі на пляжах Одеси та рекреаційних зонах, а орендарі пляжу зобов'язані забезпечити 1,5 метра між шезлонгами.

 • В ресторанах відстань між столами повинна складати не менше 1,5 метра. Розміщуватися можуть не більше 4 осіб.

 • Власників підприємств і компаній закликали ввести гнучкий режим робочого часу, щоб уникнути скупчення людей в транспорті в годину пік.

Читайте також: У ВООЗ повідомили, що пандемія коронавірусу посилюється

У Запорізькій області також прийняли рішення продовжити карантин до 31 липня та повідомили про заборони:

 • Перебувати в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту.

 • Перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або спеціальний статус.

 • Самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

 • Перебувати в навчальних закладах в групах понад 10 осіб, крім участі в державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішнє незалежне оцінювання, вступних випробуваннях.

 • Проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів за участі більше однієї людини на 5 кв. метрів площі;

 • Робота дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook