Керівник Головного управління Держгеокадастру продовжує роздавати особливо цінні землі. Цього разу чотири ділянки видали на Маневиччині, де є ймовірні поклади промислового бурштину.

Читайте також: Написали на атовців, а тоді віддали скандальній фірмі: на Волині у селян "віджали" власну землю (відео)

Про це ІА "Волинські новини" стало відомо з власних джерел.

Так, керівник Головного управління Держгеокадастру Володимир Боярчук 2 квітня 2021 видав три накази на відведення земельних ділянок у власність загальною площею 6 га на території колишньої Рудниківської сільської ради Маневицького району (зараз – Колківська об’єднана громада).

Зокрема, йдеться про накази з реєстраційними номерами №3-871/15-21-сг, №3-874/15-21-сг та №3-872/15-21-сг. Ці ділянки отримали, відповідно, громадяни Стоянович Ігор МиколайовичЮщук Дмитро Федорович та Лукашук Галина Андріївна.

Згодом керівник геокадастру області підписав ще один наказ про виділення 2 га на цій же території Бубен Марії Вікторівні.

Читайте також: Як Волинський Держгеокадастр дерибанить землі за закритими дверима


Видані ці ділянки для ведення особистого селянського господарства. Проте, зі слів місцевих мешканців, поблизу села Новоукраїнка, на цих земельних масивах, де видані накази, знаходяться, так звані «копанки піску», під яким проглядається глина з зеленкуватим відтінком. Такого відтінку надає мінерал глауконіт, який, очевидно, порода має у своєму складі.

Як йдеться в Інструкції із застосування класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ бурштину, затвердженої Державною комісією України по корисних копалинах, піщано-глинисті породи із глауконітом та органічними залишками є характеристиками морських лагунно-дельтових родовищ викопних смол. Здебільшого саме на такій породі й «лежить» бурштин. Як приклад – Клесівське та Вільне бурштинові родовища в Україні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook