Голова Волинської ОДА підписав розпорядження про передачу культових споруд релігійним громадам Православної церкви України.

Читайте також: Подарована російському міністру ікона з Боснії є власністю України

Розпорядження №766 голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко підписав 22 грудня, передає ІА "Волинські новини".

Зокрема, йдеться про храми Воздвиження Хреста Господнього у селі Коршів Луцького району та Успіння Пресвятої Богородиці, в селі Радомишль Луцького району. Обидві культові споруди передали релігійним громадам Православної церкви України.

Храм, який розташований у Коршеві – пам’ятка архітектури національного значення. У січні 2019 року громада села Коршів Луцького району прийняла рішення перейти до помісної Православної Церкви України, а місцевий священик заявив, що переходить до ПЦУ разом з парафією.

Читайте також: Епіфаній назвав умову перенесення святкування Різдва на 25 грудня

А ось в Радомишлі все відбувалося не так мирно. У лютому 2019 року місцева громада вирішила перейти у Православну церкву України. Дали священику Московського патріархату, який тут правив 25 років, час на роздуми. Він взяв участь у зборах, але коли побачив, що дві третини за перехід, вийшов із зали.

Коли ж сільський голова попросив священика здати ключі, той відповів, що завіз їх у єпархію. Там ключі не віддавали, тож селяни в присутності поліції змінили замок і зайшли до храму. По тому Волинська єпархія УПЦ МП звинуватила громаду в захопленні храму.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook