На Волині може з'явитися завод з виробництва цементу із породи шахтних териконів.

Читайте також: Нардеп Гузь презентував громадську платформу "Новий Нововолинськ". Головні меседжі (фото)

Про це говорили сьогодні, 8 липня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ, повідомляє пресслужба Волинської ОЛА.

У ході розгляду питання про стан та перспективи розвитку промислового комплексу в області, начальник управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Сергій Халецький розповів, що у квітні в області розпочали роботи з впровадженню інвестиційного проекту з виробництва цементу із породи шахтних териконів. Він зауважив, що з такою ініціативою виступило місцеве підприємство "Сонарсен" та отримало підтримку виконавчої влади.

За словами Сергія Халецького, 22 квітня, було підписано меморандум для формалізації усіх подальших спільних дій. Це виробництво має стати усіпшним прикладом державно-приватного партнерства. Наразі чекаємо на узгодження Фондом держмайна України, механізму передачі породи шахтних териконів, для її подальшої переробки.

Для Волині – це створення додаткових 200-300-сот робочих місць та збільшення податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів на суму у понад 7 млн грн на рік.

Згідно договору за 3 роки має бути збудований сучасний завод, що виготовлятиме цемент різних марок – від М-500 до 1500, який продаватимуть в межах України та експортуватимуть за кордон.

Загальна вартість проекту становить близько 60 мільйонів Євро", – наголосив він.

Т. в. о. начальника управління, заступник начальника управління - начальник відділу промисловості, підприємництва і торгівлі ОДА Андрій Ткачук окремо розповів членам комісії про перспективи добувної галузі області, яку представляють 4 вугільних підприємства: шахта "Бужанська", шахта №9 "Нововолинська", шахта №1 "Нововолинська" та шахта №10 "Нововолинська", яка є єдиною гірничою новобудовою в Україні вже десятки років.

Він наголосив, що облдержадміністрацією направлено звернення до Кабміну з проханням передбачити у проєкті Держбюджету на 2020 рік фінансування на утримання комплексів загальношахтного призначення шахти №10 "Нововолинська" у безаварійному стані у сумі 82 мільйони гривень.

"На рівні Міністерства енергетики вирішене питання щодо виділення лише 59 мільйонів гривень на ці цілі. Тішить лише те, що наразі там немає заборгованості із заробітної плати , хоча є заборгованість поки по двох інших працюючих шахах – це "Бужанська" та шахта №9 "Нововолинська", – зауважив він.

Андрій Ткачук також розповів, що перспективи розвитку добувної галузі, як в Україні загалом, так і в області невтішні.

Читайте також: На луцькому заводі "Мотор" − декілька випадків COVID-19

"Наразі Урядом створена міжвідомча комісія з трансформації вугільної галузі. До цієї роботи долучився і Світовий банк, який може виступити кредитором соціальних ризиків, які можуть виникати за умови закриття шахт. По Волині прогнози не дуже оптимістичні, адже якщо проаналізувати собівартість тонни вугілля, яке видобувається на наших шахтах і вартує 5- 6 тисяч гривень за тонну, при ринковій ціні в межах 2-х тисяч, то це говорить про те, що доцільність їх роботи досить невелика. Ми з державної казни фактично дотуємо ці виробництва", – сказав він.

Депутат Іван Киричик поцікавився яку суму коштів було вкладено у будівництво 10-ї шахти за всі три десятки років, відколи розпочались роботи і яка сума необхідна на її добудову.

"На сьогодні державою уже вкладено більше 3-х млрд гривень, а щоб завершити її будівництво та ввести в експлуатацію необхідно ще близько 1,5 млрд гривень", – сказав Андрій Ткачук.

Посадовець також зауважив, ця, як і інші шахти є стратегічними підприємствами для нашої області і позиція виконавчої влади однозначна – вони мають і надалі розвиватися та працювати на користь держави.

В результаті обговорення озувечену інформацію депутати взяли до відома.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook