Священик з Нововолинська Віктор Мартиненко розповів про перехід до ПЦУ та поїздку до Туреччини, після якої УПЦ МП заборонила йому проводити богослужіння.

Читайте також: "Інтер" приїхав на Волинь "знімати картинку", коли прихильники ПЦУ відкривали храм, − місцеві жителі

Про це він розповів у інтерв'ю для "БУГу".

"Мене заборонили за службу Божу, за співслужіння з ієрархами і кліриками Вселенської патріархії. Тієї церкви, єдністю з якою ми пишалися чверть століття і будували свою канонічну ідентичність", – розповідає Віктор Мартиненко.

За його словами, всі хрестилися у православній церкві, а не московській чи українській. Московська церква сьогодні відійшла від єдності Православ’я, натомість в єдності сьогодні церква українська. "У нас нічого не помінялося. Ми нікуди не переходили, бо 24 роки були в єдності зі світовим Православ’ям. Тепер московська патріархія від’єднується від єдності Православ’я, а ми залишаємося в єдності Православ’я тепер вже в новоствореній церкві України", – розповів Віктор Мартиненко.

Нагадаємо, нещодавно отця Віктора Мартиненка за співслужіння з кліриками Константинопольського патріархату митрополит Володимир-Волинський і Ковельський УПЦ МП Володимир заборонив у служінні без права Причастя. Після отримання наказу про заборону у служінні Віктор Мартиненко написав митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському Володимиру листа, у якому пояснив його абсурдність. Також отець Віктор опублікував указ митрополита Олександра (Драбинка) про своє призначення штатним дияконом Храму Преображення Господнього у Хуторі-Ясному під Києвом у єпархії міста Києва та Київської області.

Зазначимо, що Віктор Мартиненко відомий своєю проукраїнською позицією ще з 2014 року. Тоді священика із Нововолинська прокляв митрополит Павел за те, що він порекомендував Павлу: "Не говоріть від лиця усієї Церкви, ми розуміємо, що у вас спільні фінансові інтереси – просто станьте і, у черговий раз, на камери поцілуйте їх у сраку, а від усіх не треба".

Читайте також: Волинь − серед лідерів переходу громад до ПЦУ

Отець Віктор пояснив свої слова: "Високопреосвященний митрополит Павел, в ейфорії вітальної промови порівняв громадянина В. Януковича з Господом Ісусом Христом. І хоча прес-служба Лаври наступного дня спробувала знівелювати вислови митрополита Павла, проте аудіозапис підтверджує, що митрополит таки порівняв Януковича з Господом".

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter