Знімальна група телеканалу "Інтер" з Києва з’явилася у селі Садів Луцького району, коли парафіяни відчиняли церкву, оскільки настоятель не віддавав ключі.

Читайте також: Громада храму на Ківерцівщині проголосувала за перехід у ПЦУ

Про це розповіла жителька села Олена Невідомська, пише Район.in.ua.

До настоятеля церкви Володимира Мелеся у селі Садів Луцького району 2 лютого звернулися жителі села, щоб той віддав ключі від храму. 

Священик відмовився віддавати людям ключі під приводом того, що не визнає Православну церкву України, за перехід у яку 203 прихожан висловилося на зборах 24 січня. "Проти" проголосували всього 20 осіб.

"Ми знаємо, що згідно українського законодавста церква є власністю громади, і дві третини голосів достатньо для того, що зробити вибір, до якої конфесії ми маємо належати. Тому у відповідь на дії настоятеля ми провели голосування за зміну замків у церкві. "За" проголосувало 133 присутніх. У момент, коли ми відкривали церкву, невідомо звідки взялися журналісти "Інтера". Ми вже знаємо, що вони приїхали робити картинку, адже ще минулого разу вони тут знімали і показали брехню", – схвильовано переповідає Олена Невідомська.

Священики Волинської єпархії УПЦ МП взяли за практику не віддавати ключів від церкви громаді, навіть якщо люди проголосували за перехід у ПЦУ.

Читайте також: Громада на Волині отримала довгоочікуваний Томос ПЦУ, прихильники МП викрали та переховують церковне майно (фото)

У селах Нічогівка і Серхів Маневицького району церкви таки відкрили. А у селі Тельчів вчинили аналогічно, як у Садові: провели збори, проголосували, склали акт і замінили замки.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter