В рамках малої приватизації у Волинській області готуються аукціони з продажу 14 об’єктів нерухомості, більшість з яких − нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня.

Читайте також: На Волині землю відібрали в одних селян, аби віддати іншим (відео)

Про це інформує Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.

Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти − окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства.

Трапляються й унікальні пропозиції − як, наприклад, пожежний автомобіль ЗИЛ 1991 року випуску, вже знятий з експлуатації. Зараз він готується до аукціону в Луцьку.

Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті «Вісник приватизації», проте Фонд державного майна України запустив зручний сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції.

Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації − знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах.

Читайте також: "Тільки озвучує нам суми": у Луцьку голову ОСББ підозрюють у махінаціях та розтраті коштів (відео)

Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро.Продажі, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій.

За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього року планку встановили ще вище − на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.

Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook