В Україні курс гривні плавно зміцнюється залежно від умов на ринку. Водночас твердження, що після тривалого зміцнення буде обвал − міф.

Читайте також: У якій валюті зберігати гроші в 2020 році: експерти здивували відповіддю

"В умовах плаваючого курсу ніхто напевне не скаже, де межа зміцнення курсу. Курс визначають попит і пропозиція валюти на ринку. Водночас поведінку гравців передбачити неможливо", − пояснює керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків НБУ Емал Бахтарі, пише hromadske.ua.

Якщо курс опускатиметься тільки в сторону здешевлення гривні, це буде не плаваючий, а девальвуючий курс.

"Тобто країна даватиме сигнал, що гривня може тільки знецінюватися. Українці заощаджуватимуть у валюті і не будуть довіряти гривні. А інвесторам складно буде приймати рішення про інвестиції", − пояснює Бахтарі.

Читайте також: "Світова криза": експерти розповіли, яким в Україні буде курс долара у 2020 році

За його словами, коли курс гривні девальвує, виграють експортери. Адже отримують більше гривень за один долар. Звичайні люди втрачають, адже їм стає дорожче купувати імпортні товари, їздити за кордон, платити за газ та бензин.

"Коли гривня зміцнюється, експортери втрачають, але виграє решта країни, яка споживає імпортні товари. Плаваючий курс урівноважує інтереси цих двох сторін", − пояснює Бахтарі.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook