Слідче управління ГУ Нацполіції у Волинській області розглянуло заяви заступника голови обласної Ради Романа Карпюка щодо кримінального правопорушення очільником ОДА Олександром Савченком. Мова про доручення губернатора про призупинення виконання рішення облради "Про обласний бюджет на 2019 рік" та кримінальне правопорушення, яке виразилося у неправомірному затверджені тимчасового розпису обласного бюджету на 2019 рік.

Читайте також: Голова Волинської ОДА Савченко на місяць заморозив роботу області

Нагадаємо, що Олександр Савченко своїм одноосібним рішенням заморозив виконання бюджету Волині на 2019 рік, через що обласні освітні заклади залишилась без ремонтів, лікарні не мають коштів на медикаменти, малозабезпечені громадяни не отримують соціальну допомогу.

Відзначимо, що у такий спосіб губернатор порушив одразу дві статті Кимінального Кодексу України – 364 і 367, адже він не має права відміняти рішення обласної ради.

Читайте також: Мільйонер на державній службі: розкішне життя очільника Волинської ОДА

"Відповідно до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 214 КПК України старшим слідчим СУ ГУНП у Волинській області Ухо В.С., 06 лютого 2019 року за вище вказаними заявами було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019030000000334 про те, що службові особи Волинської обласної державної адміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч положень Закону України "Про місцеві державні адміністрації та ст. 78 Бюджетного кодексу України шляхом надання та виконання доручення від 10.01.2019 року про зупинення виконання рішення від 20.12.2018 року Волинської обласної ради "Про обласний бюджет на 2019 рік", призупинили виконання обласного бюджету, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст. 364 КК України.

Крім того інформуємо, що 07.02.2019 року на адресу Волинської обласної ради слідчим СУ ГУНП у Волинській області Ухо В.С надіслано повідомлення про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.02.2019 року за № 12019030000000334", – йдеться у повідомленні заступника начальника СУ ГУНП у Волинській області, капітана поліції А.А. Литвина на офіційному сайті облради.

"Будемо чекати правової оцінки дій посадовців ОДА. На нашу думку, Волинська обласна рада діє в інтересах громади області та в правовому полі. Тим часом, виконавча влада порушує норми Бюджетного кодексу та інші Закони України. Ми сподіваємося на справедливі висновки правоохоронних органів" – прокоментував ситуацію заступник голови обласної ради Роман Карпюк.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter