П'ятий президент України, народний депутат Петро Порошенко за 2019 рік задекларував майже 773 мільйонів гривень доходів.

Читайте також: Керівник "Європейської Солідарності" Петра Порошенка на Волині не сплачує податки та забирає хліб у перевізників, – соцмережі

Левову частку доходів склали дивіденди в сумі понад 606 мільйонів гривень. Прес−служба політика зазначає, що вони не виплачувалися з 2014 року. Накопичена за довгий час сума була перерахована лише в кінці 2018−го − на початку 2019 року з метою фінансування Порошенком власної передвиборчої кампанії, пише Кореспондент.

33 мільйона 84 тисячі гривень Порошенко отримав від продажу акцій Міжнародного інвестиційного банку. Майже 16 мільйонів гривень становлять відсотки по депозитах.

6 мільйонів 185 тисяч гривень склали компенсація моральної шкоди та відшкодування судових витрат у процесі з компанією BBC за поширення нею недостовірної інформації.

У прес−службі пояснили, що закон вимагає декларувати як прибуток повернення вартості ОВДП, і Порошенко записав відповідну суму в 108,7 мільйонів гривень. Сам же інвестиційний дохід склав не 108, а 4 мільйона 609 тисяч гривень.

Переважна частина витрат Порошенка минулого року − 584 мільйонів 414 тисяч гривень − його внесок у передвиборний фонд.

У цілому у 2019 році Порошенко самостійно або через податкових агентів заплатив 187 мільйонів гривень податків і військового збору.

Читайте також: У мережі глузують із кадрових рішень на Волині від "Європейської солідарності" Петра Порошенка

Кількість компаній, кінцевим бенефіціаром яких є Петро Порошенко, в минулому році скоротилася до 28. Права кінцевого бенефіціара інших компаній передані і відображені в декларації сина екс−президента Олексія Порошенка.

У прес−службі зазначили, що загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність і соціальні проекти в минулому році склали близько 200 мільйонів гривень. Що стосується рухомого і нерухомого майна, істотних змін у декларації в порівнянні з декларацією за 2018 рік не відбулося.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook