За січень-березень 2018 року українські політичні партії сукупно витратили 85,2 мільйонів гривень, із яких 84,4 мільйонів були грошима держбюджету.

Читайте також: Невдаха-експерт від "Континіуму" хоче очолити Луцьку райдержадміністрацію

Про це повідомляє Комітет виборців України у Facebook.

Таким чином, 99% витрат партій у 2018 році здійснювалися за кошти Державного бюджету України.

Народний Фронт витратив за три місяці 20,2 млн (із них 99% – гроші бюджету), Блок Петра Порошенка – 28,7 млн (99%), Опозиційний блок – 6,3 млн (99%), Самопоміч – 20 млн (99%), Радикальна партія Олега Ляшка – 5,5 млн. (95%), ВО Батьківщина – 4,2 млн (92%).

Партії купували за державні кошти навіть такі товари як миючі засоби, пакети для сміття, серветки, рушники, офісний папір і картриджі. Така інформація також відображена у звіті Радикальної партії.

Повідомляється, що Народний Фронт і Батьківщина витратили більшість державних коштів на оренду приміщень (7,5 та 2,1 млн відповідно), БПП й Опозиційний блок – на місцеві осередки (17,3 та 3,5 млн), РПЛ – на зарплати (2,2 млн.), Самопоміч – на матеріальні витрати і оплату послуг (7,5 млн).

Частину коштів (6,3 млн) партії спрямували на оплату реклами в ЗМІ. Найбільше коштів на видавничу діяльність витратила Самопоміч (2,9 млн).

Читайте також: Як ребрендинг рятуватиме рейтинги політичних сил – політолог

"Залежність партій від держкоштів є небезпечною тенденцією. Якщо завтра партії перестануть отримувати ці гроші, то їм фактично доведеться закрити офіси й припинити існування. Це стане можливим, якщо партії не наберуть на наступних виборах до ВР 2% голосів. Тоді вони автоматично втратять право на держфінансування. Також важливо, щоб партії адекватно витрачали державні кошти. Спрямування грошей на роботу осередків та офісів є необхідними витратами, що сприяє детінізації та розбудові партій. Натомість, витрачання коштів на рекламу – це політичний піар, що суперечить ідеї держфінансування", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Повідомляється, що для зменшення залежності від держфінансування партії мали б залучати кошти від членських внесків та гроші від фізичних і юридичних осіб, проте наразі цих коштів недостатньо для того, щоб покрити партійні витрати.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter