Процес децентралізації у Волинській області планують завершити у 2019 році. Якщо цього не вдасться зробити, то в наступному році рішення про об’єднання буде відбуватися вже без участі сільських голів.

Читайте також: У селищі під Луцьком ремонтують дорогу

Про це йшлося 15 листопада під час прес-брифінгу голови облдержадміністрації з окремими сільськими головами Волинської області щодо реалізації рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в частині виборів в ОТГ, пише ІА Волинські новини.

Як розповів голова Волинської ОДА Олександр Савченко, сьогодні запросили представників майбутніх ОТГ Волині, щоб поставити всі крапки над "і".

"У понеділок відбулася Рада регіонального розвитку на всеукраїнському рівні, яка не відбувалася довгий час. Одним з основних питань був процес децентралізації, який знаходиться в фазі, коли вже пройшли половину шляху. Ми розуміємо, що у нас 23 грудня вибори до дев’яти ОТГ, до яких ми готові фінансово. Вперше на раді регіонального розвитку були присутні практично всі голови ОТГ, які утворені в Україні. Ми пам’ятаємо, що кожна влада зверталася до зміни адміністративного устрою України. На сьогодні процес децентралізації зупинити неможливо, хоча спроби є", − каже голова ОДА.

З його слів, у 2019 році на Волині повинні затвердити остаточні плани децентралізації області, тобто визначити карту ОТГ. Якщо це не вдасться зробити, то в 2020 році рішення про утворення ОТГ буде прийнято примусово. Вибори повинні відбутися на новій територіальній основі.

Читайте також: "Ми можемо взяти тих "кровосісів", – голова Волинської ОДА закликає робити перепис держреєстраторів-"негідників"

"Президент пообіцяв, що до Конституції будуть внесені зміни, які не дадуть згорнуту процес децентралізації. Аби у нас не виникало думки, що ми тимчасово у процесі децентралізації, то громадам рекомендують скласти план роботи на кілька років, зокрема кожної сільської ради. Ми розробляємо такий план на рівні ОТГ, попросили сільських голів дати звіти за чотири роки роботи", − підсумував Олександр Савченко.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter