Кремль активно готується до анексії сусідньої держави. Подібну думку озвучив білоруський політичний і громадський діяч Віталій Римашевський, пише "Політека".

Читайте також: Лукашенко відмовився називати Росію "братньою державою"

За його словами, розміщення російських баз на території Білорусі потрібно розцінювати як підготовку до анексії країни Кремлем незабаром.

Римашевський не сумнівається, що Москва має намір використовувати Білорусь для зміцнення образу Путіна як "збирача російських земель", адже економічна ситуація в РФ залишає бажати кращого.

"У цьому контексті йде і окупація Криму, і публічний виклик США. Фактична анексія Білорусі закріпила б за Путіним цей образ "збирача". Для російської громадськості це подали б як чергову перемогу Росії. Це величезний плюс для нинішньої влади РФ на тлі економічної кризи і збідніння населення", – запевняє він.

Інтеграція Білорусі, на думку Римашевського, важливий елемент внутрішньоросійською політики. Завдання максимум для Москви – анексія незалежної держави, завдання мінімум – розміщення на території Білорусі свого військового контингенту.

Читайте також: Білорусам заборонили молитися та причащатися в храмах Православної церкви України

"Що значить розміщення російських військових баз на території Білорусі і чому Лукашенко від цього відмовляється? Всім зрозуміло, що росіяни з цих баз вже не підуть, як вони не збиралися йти з Севастополя. Ці бази стануть плацдармами для наступного етапу – анексії Білорусі", – підсумував Римашевський в спілкуванні з журналістами.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter