Верховна Рада ухвалила закон про тимчасові слідчі комісії та спеціальні комісії, який передбачає процедуру імпічмента президенту.

Читайте також: Кабмін затвердив звільнення голови ОДА Волині та ще 12 губернаторів

"За" проголосували 279 народних депутатів.

"Я вітаю весь зал Верховної Ради із прийняттям історичного закону. Весь зал об'єднався. Дехто каже, що ми не працюємо. Працюємо і робимо це ефективно", − заявив спікер Андрій Парубій.

Хто голосував

Закон "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" підтримали фракції "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Опоблок", половина "Самопомочі", Радикальна партія Олега Ляшка, "Батьківщина".

Не голосували групи "Воля народу" та "Відродження".

Читайте також: Масштабні перевірки в Україні: чого чекати від нового рішення Кабміну

Що дає закон

Комісію утворюватимуть народні депутати, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Розслідуватимуть обставини вчинення президентом державної зради або іншого злочину. Попередньо щонайменше 300 депутатів мають ініціювати питання про усунення президента з поста в порядку імпічменту.

Не пізніше як через 2 місяці з дня утворення комісія подає парламенту висновки і пропозиції щодо розслідування.

ВР більшістю голосів (не менше 300) ухвалює рішення про ініціювання імпічменту та включає його до порядку денного сесії як невідкладний.

Про прийняття такого рішення спікер терміново повідомляє главу держави.

Комісія може заслухати президента та захисника його прав. Витребовувати в органів влади, підприємств документи, матеріали та інші відомості що стосуються розслідування. Призначати експертизи. Запрошувати громадян, які можуть повідомити про злочин.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook