На сексуальний потяг впливає безліч різних чинників: від психологічного і фізичного стану, віку й умов життя до прийому ліків, соціальної мотивації та взаємовідносин в парі. До того ж на лібідо також впливають час доби й сезон.

Читайте також: Як отримати одночасний оргазм з своїм партнером

Сексолог Маргарита Стельмашова розказала, про сексуальні цикли у чоловіків і жінок, а також сексуальну активність загалом у різні пори року, пише 24 канал з посиланням на Anywell.

Восени окрім зміни погоди, створюється дефіцит сонця, змінюється тривалість світлового дня. Багато людей можуть відчувати симптоми депресії, апатію, сум,  занепад сил і тривожність.

Причому жінки відчувають це гостріше і частіше, ніж чоловіки.

Зовнішні фактори, такі як сезонність і час доби – безумовно, впливають на сексуальну активність. Так само як і рівень статевих гормонів у організмі та гормональний фон загалом.

Цикли у чоловіків і жінок різняться за силою, тривалістю. Крім того, вони мають й індивідуальні особливості – у кожної людини свої.

Наголошується, що сексуальна активність жінки залежить від менструального циклу. На потяг впливає також вік жінки, стан гормонального здоров'я, зокрема йдеться про статеві гормони, і про гормони щитоподібної залози й надниркових залоз.

Читайте також: Як розпізнати аб'юзера у стосунках: список важливих ознак

Що ж до чоловіків, то чоловічий сексуальний цикл триває 22 дні й залежить від вироблення і рівня тестостерону. У першій фазі циклу рівень тестостерону високий, як наслідок посилюються потенція.

Коли накопичення тестостерону досягає максимуму, відбувається спад і перезавантаження. В цей час організм чоловіка відпочиває, а сексуальний потяг знижується.

Деякі дослідження показали, що пік сексуальної активності у чоловіків настає у травні через рівень вироблення тестостерону.  А пік жіночої сексуальної активності припадає на весну (квітень і травень), а у чоловіків сприятливий період – осінь.  

Влітку сексуальна активність слабшає через спеку, а восени рівень статевих гормонів зростає, як "запас". І люди починають їх витрачати.  

Як зберегти сексуальну активність восени

  • Щоб підтримувати сексуальний потяг слід: дбати про психоемоційний стан, фізичне здоров'я та партнерство у відносинах.  

  • Стежте за харчуванням, гормональним здоров'ям, тримайте під контролем хронічні захворювання. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook