ДУ "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України" проводить щоденний моніторинг захворюваності учнів та педагогів  закладів загальної середньої  освіти  на коронавірусну хворобу. 

Читайте також: Повідомили, коли і як в Україні почнуть записувати на вакцинацію від коронавірусу

З початку навчального року гострою респіраторною інфекцією COVID-19  перехворіло майже 400 учнів та понад 1 тисяча працівників шкіл. На сьогодні продовжують хворіти 8 учнів та 30 педагогів. За останню добу зареєстровано 3 випадки захворювання серед дітей та 4 серед педагогів, про це інформують на сайті центру.

На самоізоляції перебувало понад 51 тисяча школярів та близько 7 тисяч вчителів.

Сьогодні після довгого карантину в школах розпочалось навчання. Як зазначає Головний державний санітарний лікар України В.Ляшко, всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання, але закликаємо не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Нагадайте дітям про важливість частого миття рук, носіння маски у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу. Адже є чіткі прописані правила, коли нехтування протиепідемічними заходами можуть знову призвести до заборони відвідування шкіл.

Читайте також: У місті на Волині від коронавірусу померли дві жінки

Перше правило, пов’язане з коронавірусною хворобою: якщо на самоізоляції перебуватимуть більше половини учнів або персоналу навчальний заклад може бути зачиненно для відвідування.

Друге правило стосується перевищення епідемічного порогу на грип та грипоподібні захворювання. Маємо пам’ятати, що початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищенні епідпорогу в окремих регіонах по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи.

Станом на сьогодні, показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, що на 31,45% менше епідемічного порогу, розрахованого для України. В області інтенсивний показник захворюваності становить 359 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 8%) та нижчий від епідемічного порогу на 37%. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook