Продовження реформи децентралізації в Україні передбачає укрупнення районів, щоб до 2020 року їх кількість скоротилася до 100.

Читайте також: "Ми вийшли на той рівень, коли на нас рівняються", – Олена Твердохліб про досягнення і цілі Княгининівської ОТГ

Про це під час Форуму місцевого самоврядування заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає "Уніан".

"Нам необхідно сформувати нові спроможні райони, тому що ми розуміємо проблематику, коли створюються громади, а райони є різними за кількістю, за можливостями. Однозначно нам необхідно буде проводити укрупнення районів. І це є нормальним і незворотнім шляхом", – сказав він.

За словами прем'єра, зменшення кількості районів викликане необхідністю створити фінансово сильні адміністративні одиниці.

"Повірте, це не питання кількості, це питання якості та спроможності. Краще мати 100 районів, які будуть з якісними повноваженнями, з якісними фінансовими можливостями, які адекватно сприйматимуть запити громадян і виконуватимуть ці завдання", – зазначив Гройсман.

Читайте також: Процес децентралізації у Волинській області планують завершити у 2019 році

Прем'єр додав, що нова територіальна основа, яка має сформуватися в Україні до 2020 року, передбачає не лише укрупнення районів, а й створення загалом 1600-1800 спроможних об'єднаних територіальних громад.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter