У зоопарку Луцька помер 17-річний лев на ім'я Нік.

Читайте також: На Волині з 1 квітня настає так званий "сезон тиші"

Про це повідомили на сторінці звіринцю у Facebook.

"З прикрістю та жалем повідомляємо, що маємо значну втрату в колекції. Цю зиму не пережив наш найбільший котик – лев Нік. Єдиною втіхою для працівників зоопарку слугує лише той факт, що тварина померла у віці, який відповідає глибокій старості короля звірів", – йдеться у повідомленні.

Нік приїхав до Луцька із Миколаївського зоопарку в 2004 році, будучи чотиримісячним малям. І став першим самцем цього виду в колекції зоопарку. На жаль, чимало років лев прожив у некомфортних умовах тісної клітки, де він перебував усі пори року. А вже у просторий теплий вольєр із майданчиком для вигулу нашу колекцію котячих дозволила переселити реконструкція зоопарку, що завершилася восени 2015 року.

Безперечно, Нік та його супутниця Даша завжди були одними з улюбленців відвідувачів. Невідворотні зміни у здоров’ї лева працівники зоопарку почали помічати кілька місяців тому. Найперше він просто перестав окреслювати межі своєї компетенції потужним риком, який роками був "візитівкою" Ніка.

Читайте також: Мер Луцька просить не співпрацювати зі скандально відомою Даною Новарчук, яка підкидає та вбиває тварин

Звичайно, на огляд запросили наших незмінних ветеринарів Інну Васильковську, Вікторію Коваль, Людмилу Білич. Ті після комплексного обстеження констатували, що у тварини недуга, яку не здолати медикаментозно чи з допомогою операції , – старість.

Щоправда, спроби поборотися за життя Ніка керівництво все ж зробило, зокрема змінами в раціоні та додаванням до харчування вітамінів. Однак це не допомогло. Літа взяли своє. На 17-му році життя тварини не стало. Що, до слова, дуже важко переживає, крім, звичайно, колективу, і левиця Даша.

Нік реально був дуже поважного віку, як для лева. Адже в неволі такі тварини живуть 14-16 років, а у природі – взагалі 8-9 літ.

Керівництво Луцького зоопарку працює над тим, щоб у колекції знову з’явився самець. Адже, окрім Даші, тут проживає і малеча Лана.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook