Через нову модель ринку електроенергії відбувся суттєвий стрибок її вартості. Через це, до прикладу, водоканали, вже невдовзі мають усі шанси збанкрутувати.

Читайте також: Нові тарифи: українцям пояснили, як платити за світло

Аби цього не відбулось, є три варіанти виходу – рятівні бюджетні дотації, вода погодинно або ж значне підняття тарифу для населення, йдеться в сюжеті Сфера-ТВ.

В Асоціації водоканалів України заявили, що через підвищені тарифи чимало підприємств вже опинилися на межі банкрутства. Відтак, як вихід, від 20-го серпня українці отримуватимуть воду погодинно. Під загрозу поставили й опалювальний сезон, адже тепловикам потрібна вода, постачання якої теж може опинитися під питанням. Як себе у цій ситуації вже місяць почуває Луцькводоканал та як діятиме далі, з’ясовуємо у керівника КП "Луцькводоканал" Віктора Гуменюка.

"По багатьох містах є реальна проблема, що потрібно або сідати на дискретний графік, тобто 3 години подавати воду, а потім на 6 годин виключили. ...але по місту Луцьку на сьогоднішній момент я думаю проблем не буде", − каже він.

Тож, сюрпризу погодинного водопостачання лучанам "Луцькводоканал" принаймні наразі не готує. Другий варіант − просити кошти на покриття різниці в тарифах в органах місцевого самоврядування. А викладати з бюджету кожного місяця доведеться щонайменше 700 тисяч гривень.

Перший заступник мера Луцька Григорій Недопад запевняє: у будь якому разі влада готова підставити плече та при наявності критичного стану речей, вишуковуватиме кошти на покриття збитків Луцькводоканалу. Також перший заступник мера не виключає і третій варіант порятунку – підвищення тарифу на водопостачання для населення.

Як приклад колосальної різниці у тарифі Григорій Недопад наводить місто Ковель. Там кубометр води 22 гривні, при тому що у Луцьку він всього 15.

Читайте також: Тарифи на комуналку: у Зеленського приємно здивували українців

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook