У Рожищі американський білий метелик, або так звана "волохата гусінь", об’їдає дерева. Повідомляє Рожищенська міська рада.

Читайте також: Через подорожчання зерна і газу на Волині закривають свиноферми

Найбільше шкідникові смакують шовковиця, дуб та клени. Утім, дожувавши їхнє листя, гусінь їсть усе без розбору.

Аби уникнути в місті масового зараження дерев цими шкідниками, міський голова В’ячеслав Поліщук, на щотижневій нараді дав доручення своєму заступнику Сергію Лясковському розробити план дій у боротьби із ними.

Сергій Юрійович спільно з обласною Держпродспоживслужбою провели огляд міста та виявили найбільші осередки зосередження шкідників на 6 вулицях. Зокрема, найбільше волохатої гусені на вулицях Незалежності, Драгоманова, Привокзальній, Заньковецької, Граничній, Гагаріна, 1 Травня, О. Степанюка.

Фахівці кажуть, що цьогоріч склалися сприятливі умови для розмноження цих шкідників. У порівнянні з минулим роком шкодочинність метелика значно зросла, оскільки при високій вологості повітря 85-90% та температурі близько 30º С гусениці шкідника відроджуються через 4-5 днів після яйцекладки.

Згідно з обстеженнями Держпродспоживслужба складе план заходів боротьби зі шкідниками, який буде оприлюднено та донесено до мешканців міста.

За рекомендацією спеціалістів щойно помітите на дереві павутину зробіть факел і спаліть її. Так знищите яйцекладку і личинки розвиватися не будуть. Верхні гілки, до яких важко дістати факелом, потрібно зрізати та спалити. Можна обприскувати дерева такими препаратами:  "Карате",  "Актофід",  "Бі-58",  "Бімер",  "Дімілін",  "Фосбецид".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook