Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад розповіла про скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі. Про це вона розповіла в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Усі вчителі російськомовних шкіл пройдуть курси для переходу на українську мову

"Мені здається, що якби у нас було приблизно 80 університетів, утричі менше, ніж зараз, то ми трохи почистили б систему", – розповіла Новосад. 

За її словами, у міністерства буде декілька інструментів для впливу на оптимізацію мережі вищих навчальних закладів. Зокрема, від 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності, що приведе до того, що слабкі виші просто не зможуть функціонувати без належного державного фінансування. Також з 2021 року мають зникнути філії вишів в окремих містах, оскільки їх мережа роздута, а найчастіше вони надають набагато гіршу якість освіти.

Читайте також: Зміни в уряді Гончарука: коли і кого з міністрів можуть звільнити

"Третє, це те, що міносвіти є засновником університетів, тому ми маємо адміністративні важелі й можемо ініціювати оптимізацію певних закладів. Наразі якраз готується великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об'єднання чотирьох університетів і створення на їхній основі одного хорошого закладу", – додала Новосад. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook