Школярі після повернення до традиційного навчання у закладах освіти повинні дотримуватися карантинних правил, аби зменшити ризики інфікування коронавірусом та не захворіти грипом чи ГРВІ. Адже у разі перевищення показників, кожна окрема школа може знову зачинятися і переходити на онлайн навчання.

Читайте також: Чи можливий новий локдаун навесні: Степанов розповів деталі

Про це написав головний санітарний лікар Віктор Ляшко у своєму Facebook. 

"Розумію, що всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання, але закликаю не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Нагадайте дітям про важливість частого миття рук, носіння маски у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу", – зазначив Віктор Ляшко. 

Зокрема, головний санітарний лікар нагадав, навчальний заклад може бути зачинено для відвідування, якщо на самоізоляції перебуватиме понад 50% учнів або персоналу. Також школи можуть зачинити, якщо буде багато хворих на сезонні застуди чи грип. Водночас, станом на 26 січня перевищення показників немає, він на 31,45% менше епідемічного порогу.

"Маємо пам’ятати, що початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищенні епідпорогу в окремих регіонах по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи", – зауважив Ляшко.

Читайте також: За період локдауну на Волині виявили понад пів тисячі порушень

Також головний санітарний лікар дав низку порад, яких слід дотримувати, щоб не заразитися грипом:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

  • часто провітрюйте приміщення;

  • часто мийте руки з милом;

  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook