У середу, 11 вересня, Верховна Рада України підтримала внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект про конфіскацію активів, які отримані незаконним шляхом – так звану "цивільну кофіскацію".

Читайте також: Зеленський підписав закон про зняття недоторканності

Законопроект №1031 у першому читанні і за основу підтримали 254 народних депутати.

Документ передбачає внесення змін до Цивільного кодексу. Таким чином, у законі з’явиться підстава для того, щоб забирати активи, отримані завдяки корупції і махінаціям із бюджетом.

У Раді підтримали закон про цивільну конфіскацію: у кого заберуть майно

"Більшість населення України (91 відсоток) вважають корупцію серйозною проблемою, а понад 60 відсотків – найбільшою перешкодою розвитку держави. При цьому понад 50 відсотків населення найдієвішим підходом до боротьби з корупцією вважають невідворотність покарання за такий злочин", – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Конфіскація має стосуватися винятково чиновників (як місцевого, так і державного рівнів). Щоб потрапити під статтю потрібно мати рахунок у банку, машину, нерухомість, коштовності на суму, яка значно перевищує офіційний дохід.

Для притягнення до відповідальності передбачається різниця у 500 прожиткових мінімумів для працездатних – понад 1 млн гривень.

"Під доходом особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід розуміти всі види доходів, отриманих (нарахованих) із дотриманням вимог і обмежень, встановлених Законом України "Про запобігання корупції", – відзначається у документі.

Читайте також: Рябошапка ошелешив заявою про арешт Порошенка

Наприклад, якщо всі доходи чиновника – 3 млн грн, але в той же час він придбав майно на суму 5 млн грн, то його можуть притягнути до відповідальності. Тоді за рішенням суду частина активів (гроші, нерухомість, авто) можуть забрати в рахунок державного бюджету.

Питання виявлення необгрунтованих активів покладається на Національне антикорупційне бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, а в певних випадках – на Державне бюро розслідувань і Генеральну прокуратуру України.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook