Відома луцька активістка Оксана Марищук,  закликала депутатів облради висловити недовіру начальнику Головного управління Національної поліції у Волинській області, через невиконання обов’язків та кришування кримінальних справ

Читайте також: Протести проти прокурорського свавілля на Волині: одна із мітингарів прикувала себе наручниками

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією 23 травня, передає Інформаційне агенство Волинські Новини.

Волонтер з захисту прав людини Оксана Марищук звернулася до депутатів зі скаргою на дії посадових осіб правоохоронних органів. З її слів, Петро Шпига на посаді начальника ГУ Нацполіції в області, щодо якого і його колег порушені кримінальні справи. Активісти, мовляв, вже протягом року пікетують будівлю ГУ Нацполіції з вимогою відставки Петра Шпиги, який, мовляв, кришує низку злочинів, серед яких замовні вбивства. Завдяки акціям протесту вдалося домогтися відставки начальника слідчого відділу ГУ НП в області Анатолія Петрушина, який володіє елітною нерухомістю.

Відповідно до статті 10 закону про Нацполіцію, посада є аполітичною, як наголошує активістка. Вона розповіла, що через її діяльність Петро Шпига та горе-активіст Сергій Рижков надсилали до її будинку тітушок, які побили за кіоском поблизу гімназії № 4 її сина. Отже, з її слів, Шпига кришує незаконні військові формування, адже серед тих, хто побив сина активістки, були представники Самооборони Волині та Цивільного корпусу "Азов". Окрім цього, пікетувальникам неодноразово зривали плакати, працівники поліції били їх, однак чомусь ніхто не бачить у цьому складу злочину.

Читайте також: Чому бюджет Волині не наповнюється грошима від видобутку бурштину і яка роль прокуратури та президента

Як приклад свавілля Петра Шпиги вона навела випадок, коли у Горохові посеред міста жорстоко побили чоловіка на очах у 50 свідків. Він помер у лікарні після двох операцій, натомість Шпига на повідомлення активістки про вбивство стверджував, що це лише її бачення і нанесення важких тілесних ушкоджень не розслідується. Отже, вона просила депутатів винести на розгляд під час сесії проект рішення про висловлення недовіри Петру Шпизі.

Голова комісії Анатолій Вітів попросив активістку надати членам комісії матеріали конкретних справ, щодо яких у неї є зауваження до очільника ГУ Нацполіції в області.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter