Науковці із Болгарії та Британії знайшли корабель, який затонув 2,4 тис. років тому. Він добре зберігся та нагадує корабель Одіссея на древньогрецькій вазі.

Читайте також: На Волині знайшли останки сотень німецьких солдатів (фото)

Знайдене 23-метрове судно використовували древньогрецькі торговці. Його щогла, штурвал та інші частини унікальним чином збереглися на глибині понад 2 км. Це сталося через нестачу кисню під водою, передає слова учених Guardian.

Знахідка змінить уявлення про кораблебудування та мореплавство, вважає керівник команди, яка знайшла судно, Джон Адамс. Вуглецевий аналіз встановив, що корабель побудували близько 400 років до н.е. Це найстаріший із відомих кораблів, які збереглися під водою, говорять дослідники. Його піднімати на поверхню не будуть.

Читайте також: Єгипетській мумії видали європейський паспорт

Судно такого типу можна побачити лише на старовинних зображеннях. Наприклад, на "Вазі сирен", що зберігається в Британському музеї. Вона зображує напад напівжінок-напівптахів на корабель грецького полководця Одіссея. Ваза належить приблизно до того ж періоду, що й знайдене судно.

Археологи та науковці з Британії, Болгарії, Швеції, США та Греції вивчають вплив зміни рівня моря в античності. За 3 роки дослідили 2 тис. км² чорноморського дна. Знайшли 60 кораблів. Серед них козацькі кораблі XVII ст., римські торговельні судна та корабель із класичного періоду. Використовують сучасне обладнання, яке раніше застосовували лише для нафтовидобування.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter