Українці їдять на 30% менше м’яса, ніж це рекомедовано нормами харчування.

Читайте також: Як змінюються цінники в українських супермаркетах через нестабільний курс гривні

Про це йдеться у пояснюваній записці до законопроекту №7420-1 щодо зниження ставки ПДВ на деякіпродукти харчування, пише УНН

"Рівень споживання продуктів тваринництва на одного споживача в Україні значно поступається аналогічному споживанню в провідних країнах світу та є меншими у порівнянні із рекомендованими фізіологічними нормами. У 2016 році українці в середньому споживали менше на 29,5 % м’яса і м’ясопродуктів, молока і молочних продуктів – на 38,1 %, яєць на 22 %, ніж це рекомендовано нормами харчування, які рекомендовані Українським НДІ харчування", – йдеться у пояснювальній записці.

Автори законопроекту додали, що така ситуація пов’язана із падінням платоспроможного попиту через різке подорожчення продукції.

“Сьогодні можна спостерігати накопичення диспропорції зростання цін на тваринницьку продукцію та зростання витрат на її виробництво, що врешті-решт призведе до її подорожчання темпами, які будуть випереджати інфляцію, що в свою чергу, ще більше вдарить по ураїнському споживачу”, – пояснили вони.

Тож вони пропонують знизити ставку НДС до 10% зокрема для таких продуктів, як м’ясо, молоко та яйця. Це, на їх переконання, стабілізує ціни на продукти у 2018 році. 

“Така практика є загальноприйнятою в країнах ЄС і спрямована на забезпечення доступності продуктів харчування”, – наголосили політики.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook