В Раді Національної безпеки і оборони України не виключають нового спалаху захворювання на COVID-19 у світі восени – на початку зими.

Читайте також: У районі на Волині виявили нові випадки COVID-19

Про це повідомив голова комісії з біобезпеки при РНБО Сергій Комісаренко на прес-конференції в УНІАН.

"Ми не виключаємо і, думаю, що весь світ готується до того, що можливо буде повторний спалах цього захворювання. Він прогнозується на осінь – початок зими", – сказав він і наголосив, що до цього треба готуватися.

Комісаренко зазначив, що в України тестувань на виявлення вірусу "було проведено недостатньо", оскільки «в нас було мало тестів, а головне – ці тести були невідомої якості".

"Якщо в нас відбувається нібито зменшення інфікованості населення, то тут треба бути дуже обережними, бо вимірювання такими тестами не може бути переконливим", – заявив він.

При цьому посадовець зауважив, що в різні країни віруси потрапляють по-різному, зокрема, "в Ізраїль майже 80% вірусу потрапило із США, а в США …більшість вірусу потрапили не з Китаю, а з Європи і, здебільшого, з Італії" .

Коментуючи висловлювання щодо необхідності обов’язкового тестування всіх на наявність коронавірусу, Комісаренко сказав, що не знає "чи є взагалі сенс проводити обов’язкового тестування, ще не переконавшись в тому, що це тестування є справедливим, що ці тести, ці діагностики насправді є специфічними", тобто призначеними саме для виявлення даного вірусу.

Читайте також: За скільки та де можна зробити у Луцьку тест на коронавірус

Комісаренко вважає, що тестування мають проводити у тих людей, які мають ознаки захворювання або які мали контакт з інфікованими коронавірусом, зокрема медичних працівників, а також може йтися про сферу обслуговування та вчителів.

"Але весь контингент тестувати, то я думаю, що в цьому сенсу немає", – сказав він.

Голова комісії з біобезпеки при РНБО також повідомив, що були спроби в деяких країнах проводити загальне тестування, зокрема в Ісландії, "але там населення невелике в порівнянні з Україною, але проект так і був не завершений". Водночас в певних регіонах, в деяких країнах, зокрема в Німеччині відбулося повне тестування – там результат виявився цікавим, оскільки вдалося виявити багато хворих людей, які не мали ознак захворювання на COVID-19.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook