Вчені встановили, що Covid-2019 живе на поверхнях довше, ніж передбачалося. Про це свідчать результати досліджень вчених Центру з контролю і профілактиці захворювань (ЦКЗ) США, пише Уніан з посиланням на повідомляє CNBC.

Читайте також: В Україні за приховування результатів на коронавірус відкрили кримінальне провадження

Дослідники вивчили випадок зараження на круїзному лайнері "Diamond Princess" в Каліфорнії, де вірус вижив по закінченню 17 днів після висадки людей. Це свідчить про те, що він живе на поверхнях набагато довше, ніж показували попередні дослідження. Вчені відзначили, що це не означає, що Covid-2019 розмножується на поверхні.

"COVID-19 на круїзних судах створює ризик швидкого поширення хвороб, викликаючи спалах серед вразливої групи населення, і потрібні активні зусилля щодо стримування поширення", – йдеться в дослідженні.

У доповіді Центру з контролю і профілактики захворювань говориться, що "РНК SARS-CoV-2 була ідентифікована на різних поверхнях в каютах пасажирів як з симптомами, так і без симптомів захворювання, протягом 17 днів після звільнення кают на Diamond Princess, але до проведення дезінфекційних процедур. Ці дані не можуть бути використані для визначення того, чи відбулася передача коронавірусу із забруднених поверхонь чи ні".

Читайте також: Коронавірусом в Україні можуть заразитися мільйони – МОЗ

Зазначимо, що станом на 24 березня в Україні зареєстрували 100 випадків захворювання на коронавірус, з них 3 – летальні, а одна людина одужала.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook