Волинська область зайняла шосте місце серед найбільш екологічно чистих регіонів України.

Читайте також: Волинь увійшла в топ-5 найбільш сприятливих для бізнесу регіонів України на 2019 рік

Про говорять результати екологічного рейтингу, опублікованому в журналі "Фокус", передає Gazeta.ua.

У підсумку, загальний бал Чернівецької області – 53,5, викиди забруднюючих речовин – 0.4 т/кв. км, а очікувана тривалість життя для обох статей – 73,3 року.

"Тут немає таких великих промислових комплексів, як на сході країни, і в числі головних забруднювачів навколишнього середовища є лише кілька підприємств: чернівецький водоканал, місцевий комбінат, цегельний і бетонний заводи", - йдеться у повідомленні.

Наступні 5 місць у рейтингу – Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Закарпатська, Волинська області.

Читайте також: Верховна Рада продовжила мораторій на землю

На дні рейтингу Донецька і Дніпропетровська області. На Донеччині викиди становлять 29,6 тонни на квадратний кілометр, що в 74 рази більше, ніж у Чернівецькій. А в Дніпропетровській області очікувана тривалість життя для обох статей – 70,2 року, що на 3 роки менше, ніж у самому чистому регіоні України.

У порівнянні з попереднім рейтингом, показники покращилися одразу в трьох областях. Мова йде про Івано-Франківську, Харківську і Сумську області.

"Наприклад, компанія "Фармак" інвестувала $ 40 млн у будівництво в Шостці ультрасучасного заводу з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів, оснащеного сучасними системами очищення повітря і води", – йдеться в дослідженні.

У порівнянні з минулим рейтингом, очікувана тривалість життя для обох статей в Сумській області зросла на 6 місяців, і зараз становить 71,7 років.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter