Депутати Волинської обласної ради звернулись до Президента України Володимира Зеленського щодо незгоди з кадровим рішенням Кабінету Міністрів України про погодження призначення головою Волинської обласної державної адміністрації Погуляйка Юрія Михайловича.

Читайте також: "Троянський кінь" для Волині: що відомо про скандального міліціонера, який має очолити Волинську ОДА

Про це стало відомо на позачерговій сесії Волиньради сьогодні, 29 жовтня.

Голова облради Ірина Вахович звернулась до присутніх та закликала усіх відстояти інтереси Волині:

"Мабуть всі присутні в цьому залі пам’ятають період протистоянь, період, який ми втрачаємо і спрямовуємо всю свою енергію не на конструктив, не на розвиток, а на те, щоб воювати один з одним. Ми сьогодні фактично єдині відстоюємо інтереси і органи виконавчої влади з тим, що тільки разом ми можемо піднімати Волинь. У зверненні ми чітко окреслили наші застереження, тому що у нас є досвід такої неконструктивної співпраці.

Закликаю всіх і президента України Володимира Зеленського, якого особисто я відстоювала під час виборчої кампанії на президентських та парламентських виборах, дослухатися до нас. Призединт дав не тільки волинянам, а й українцям в цілому, віру і надію на краще, демократичніше, конструктивне, здорове та мирне майбутнє України. Сподіваюся, що ми будемо почуті", – зазначила Ірина Вахович.

Подаємо текст звернення без змін:

"Ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємось до Вас із приводу рішення Уряду про погодження на призначення головою Волинської обласної державної адміністрації Юрія Михайловича Погуляйка.

Після президентських та парламентських виборів мешканці Волині сподівались і сподіваються на реальні зміни в країні, перспективи розвитку, конструктивний діалог усіх рівнів влади для вирішення низки нагальних і стратегічних питань.

Однак повідомлення 28 жовтня 2019 року щодо погодження Кабінетом Міністрів України жителя Луганщини Погуляйка Юрія Михайловича головою Волинської ОДА сколихнуло всю громадськість нашого краю.

Цим зверненням висловлюємо свою незгоду з таким кадровим рішенням Уряду. Маємо достатньо підстав для застережень щодо призначення на посаду керівника виконавчої влади чиновника, який не є вихідцем з нашого краю і, відповідно, не може знати специфіки місцевої проблематики і якому важко буде знайти спільну мову з господарським та політичним активом, культурними, релігійними та громадськими організаціями.

Призначення на посаду голови ОДА чужої для Волині людини – стратегічна помилка Уряду. Ми маємо гіркий досвід протистоянь виконавчої та представницької гілок влади через те, що немісцеві голови ОДА не знаходили компромісу з волинянами. 

За сьогоднішніх непростих умов, представником Президента на Волині має бути людина, котра є патріотом краю, обізнана з реальними її проблемами та має бачення щодо конкретних шляхів їх вирішення. Це те, чого сьогодні гостро потребує Волинська громада.

Читайте також: Волинський обранець висловився про призначення головою ОДА міліціонера з Луганщини

Сьогодні відбуваються процеси адміністративної реформи, Волинь має низку соціальних, екологічних, економічних проблем. Область потребує виваженої стратегії розвитку. Щоб вирішити всі ці питання, потрібна конструктивна співпраця виконавчої влади, обласної ради, депутатів Верховної Ради України та громадськості. Ні в нас, ні в держави в цілому сьогодні немає часу на вивчення проблем. Їх потрібно фахово вирішувати.

Між тим, волинський досвід показує, що немісцеві голови ОДА перші півроку тільки вникають в ситуацію, знайомляться з людьми, відвідують підприємства, перезавантажують чиновницькі апарати, зрештою, вирішують власні інтереси у цікавій для себе прикордонній області з багатим природним потенціалом, але не працюють на область та її громаду.

У нашій області є чимало порядних людей, які мають достатньо досвіду представляти ваші інтереси на Волині та з першого ж дня ефективно та конструктивно працювати спільно з органами місцевого самоврядування. Закликаємо Вас виправити цю помилку і призначити на Волинь місцевого представника з якостями ефективного менеджера, здатного генерувати прогресивні ідеї та забезпечувати комфортні, затишні та безпечні умови проживання у нашому краї.

Ще раз закликаємо дослухатися до позиції волинської громади, інтереси якої ми усі представляємо, та не призначати головою Волинської обласної державної адміністрації Погуляйка Юрія Михайловича", – йдеться у зверненні.

"За" проголосували 45 депутатів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook